Popis projektu

ASSOCIATIA PRO REFUGIU jako koordinátor projektu a Caritas Praha – Arcidiecézní charita Praha a TRABE – iniciativas para la economia social y solidaria Spain jako partneři realizují v období od září 2014 do srpna 2016 projekt Chance and challenge – improve the assistance for children and youth victims of human trafficking by developing innovative support programs, který   je financován Evropskou komisí, Erasmus Plus Program, Strategické partnerství.

Cíle projektu:

  • Prohloubit znalosti odborných pracovníků neziskových organizací a institucí, kteří pomáhají dětem a mladistvým obětem obchodování s lidmi o možnost aplikace inovativních koučovacích metod a peer-to-peer podpory ve své každodenní práci.
  • Posílit přeshraniční spolupráci mezi odborníky ze zemí původu, tranzitu a místa určení, kde jsou děti a mladiství objekty různých forem vykořisťování.
  • Zlepšit kvalitu života, integrační proces dětí a mladistvých obětí obchodování s lidmi zlepšením způsobu poskytování pomoci.

Činnosti:

  • Trénink v Rumunsku, České republice a Španělsku pro sociální a právní poradce, psychology asistující dětem a mladistvým obětem obchodování, během něhož se naučí užívat koučovací metody a peer-to-peer podporu.
  • Tvorba online platformy, která usnadní dialog a mezinárodní spolupráci mezi odborníky ze zemí původu, tranzitu a místa určení.
  • Semináře v Rumunsku, České republice a Španělsku seznámí s výsledky projektu a umožní seznámit se většímu počtu odborníků s koučovacími metodami/technikami a peer-to-peer podporou, které mohou být užívány při pomoci poskytované obětem obchodování s lidmi.